Lunapark | Konular | Kitaplar

ÖSS bitti, lunaparklar şenlendi

Konyalı üniversite adayları, Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) hazırlanma yolunda bir yıldır süren stres dolu maratonun ardından, lunaparka giderek stres attı.

Konya'da ÖSS'ye giren binlerce üniversite adayı, bir yıldır devam eden sınav maratonunun bitmesinin ardından, lunaparklara giderek gondola, çarpışan arabalara ve salıncağa binerek gönüllerince eğlendi. Konya'da sınava hazırlanan ve Konya'nın ilçelerinden ÖSS'ye girmek için şehir merkezine gelen binlerce öğrenci, 3 saat 15 dakika süren sınavın ardından Konya Fuar Alanı'ndaki luna parkı doldurdu.

Konya'nın Beyşehir ilçesinden üniversite sınavına girmek için Konya'ya grup halinde gelen ve luna parkta eğlenen Veysel Cankırmaz, Gülsün Sevgi ve Büşra Sevgi, sınav stresinden kurtulduklarını ve artık rahat bir nefes alabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sınava sözel bölümden giren ve İletişim Fakültesi'nin Halkla İlişkiler Bölümü'nü tercih edeceğini söyleyen Veysel, sınav sorularını kolay bulduğunu ifade etti. Sözel bölümden mezun olan Gülsün Sevgi ise, kendi bölümlerinin sorularında zorlanmadığını anlattı. ÖSS'ye sayısal bölümden giren Büşra ise sayısal alandaki soruları cevaplamakta güçlük çekmediğini, ancak sözel bölümde biraz zorlandığını belirtti.

CİHAN