Lunapark | Konular | Kitaplar

Lunaparkta sanal korku gerçek oldu

Bursa Kültürpark'taki lunaparkta bulunan sanal korku tünelinde çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Türlü türlü korku sahnelerinin ardından çıkan yangını da yolculuğun bir parçası zanneden müşteriler, alevlerin büyümesi üzerine paniğe kapıldı. Lunaparka itfaiye araçlarının yanı şoka girenler için ambulans da sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, kurban bayramının ilk günü sebebiyle çocuklar lunaparka akın etti. Ana baba gününe dönen parkta eğlenenlerin, sanal korkusu gerçek oldu. Korku tünelindeki türlü türlü sahnelerin ardından çıkan yangını da yolculuğun bir parçası zanneden müşteriler, alevlerin büyümesi üzerine paniğe kapıldı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın sebebiyle, ilk olarak içeride dumandan zehirlenme ihtimali bulunun müşteriler dışarıya çıkarıldı. Olay yerine gelen 2 ayrı itfaiye ekibi yangını

söndürmek için uğraşırken, şoka girenler için de sağlık ekiplerine haber verildi. Yangın kısa sürede söndürülürken, tünelden yoğun duman çıktı. Olayda kimsenin zehirlenmemesi herkesi sevindirirken, tünel işletmecileri ise yangına müşterilerden birinin attığı sigaranın yol açtığını iddia etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.